brosur

sadece reklam için degil, dağıtım işini genelde üniversite öğrencilerinin yaparak bir geçim kapısı olarak da kullandığı alandır.

kumbara

henüz küçükken hatta paranın önemini bu denli kavrayamamış kadar küçükken tat salca cam kavanozunun kapagını önce hemen acmalayım diye tutkal,bali vs ile yapıştırıp ardından çekiç tornavida ile yardımı ile son derece efor sarfederek para giricek sekilde delik açıp üstüne kağıtla genelde ''banka'' yazıp aklımız sıraca para biriktirecegimiz,kumbara edinmenin verdigi hevesle ilk dört beş gün uçan kaçan tüm madenileri içine attığımız hatta ve hatta genelde babalarımızın siftah olarak kagıt para attığı,madeni para biriktirgecidir.

bahsi geçen meta cok degil,bir hafta sonra kırılır içindeki paralar kardeşlerle pay edilir..

sonrasında bunların cocuklar tarafından daha bir cazip kılınması için süslüleri,kilitlilileri çıkmış olup her çocugun hayatında, bir kez olsa elinden geçen hededir.

anasi kizinin tahtini yapmis da bahtini yapamamis

bir diger çeldirici deyişimiz de ''ananın kaderi kızına çeyiz olurmuş'' olan,eski toprak nenelerimizden kalmış sözlerden sadece bir tanesi.

yapilmis en aptalca dalginliklar

belediye otobüsüne binip akıllı kartı makinadan gecirecegine kredi kartını gecirmeye calısmak.durumu hala farkedemeyip söföre bakıp ’’abi bu bozuk heralde’’ demek,derken de bi gayret halen kartı makina üzerinde sallamak.

masanın üzerinde duran sigara,telefon cakmagı alırken kablosuz mauseyi de cantaya atıp dısarı cıkmak.cafede farkedince mausenin orda oldugunu cıkarıp oynamak geyik yapmak,bahsi gecen bilmem kaç paralık mauseyi cafede unutmak.

bir kadinin sana baglanmasini istiyorsan onu sik

<bkz: seven sikilir siken sevilir >

desti izdivac

bbg, gelinim olur musun gibi furyaların son sürümü.hayatımızı içten içe işgal eden artık üç kanalda * yayınlanmaya baslayan, gündüz ve akşam üzeri kuşağı dediğimiz yeri tamamen parsellemiş tv programı.

eskiden flaş tv’de sunarken parayı vurup star’a gecmiş, kendinden çoskulu esra erol kişisiyle daha bir hayrete düşüren evlenmek için gelen bir adamın aradığı bayandaki ’’kapı gıcırtısına oynayacak’’ kriterini duyduktan sonra, acaba ne tipler geliyor diye rastlaştığımda kendimi izlemekten alıkoyamadığım hede.

yaran okuyucu yorumlari

haber:*ücretsiz görüntülü telefon geliyor.

’’türk telekom görüntülü telefon uygulamasına başlıyor. bugünden itibaren reklamları başlayacak olan görüntülü telefonun cihazı da ücretsiz olacak. sabit aylık 40 ytl’ye konuşulacak olan telefondan yararlanmak için adsl hattı şart... ’’

yorum:

gereksiz birşey...
sonuçta evde msn diye bir program var.. ordan görüntülü konuşma yapabiliyorsun...

cep telefonlarında ise bir süre sonra 3g teknolojisini kullanacağız zaten...

yaran yorum:

adsl ne olaya fransız kaldım da

aksama ne yemek yapayim

böylesi bir sorunun içindeyken,nedense her zaman aynı yemeklerin yapılmasıyla sonuçlanamayan,her gün devir daim edebilen derttir.yapılan araştırmalara göre bir ev hanımının ömrünün üçde biri bu mesele yüzünden kafa patlatmakla geçermiş.*

camasir suyu

tuz ruhu ile karıstırıldıgında büyü yapar gibi tepkimeye girip,dumanlar sacıp yakınındaki kişileri zehirleyebilecek potansiyele sahip temizlik ürünü.

astral seyahat

ruhun uyku ve uyanıklık arasında veya yapılan cesitli meditasyonlar aracılığı ile, dünya veya öte dünya arasında yolculuk yapmasına verilen ad.metafizikciler, astral seyehat sırasında vucud ile ruh arasında sonsuz bir gümüşi ip oldugunu iddia ederler, kişi düşünce gücüyle bu dünyadaki yerlere gidebildigi gibi, araf denilen yere yani beden ölümü gercekleşmiş ruhların yaşadıgı yerlere de gidebilir.astral seyehatin, uygulanma aşamasında korku,panik veya bahsi gecen gümişi ipin kesilmesi durumunda ciddi psikolojik sorunları meydana gelen insanlar da vardır.bilincli bir sekilde yasanabildiği gibi, bilincsiz sekilde astral seyehat gercekleştiren insanlar da mevcuttur.lakin, her ne kadar meditasyon da yapsanız,hakkında onlarca kitap da devirseniz gercekleşmesi yıllar alabilecek meseledir.

kafa tokusturmak

cocukken tokuşturduktan sonra 'kelim sende kalsın' veya 'kelim keloglanda kalsın' dediğimiz eylem.*

ogrenci andi

ilk okula başladığımız zaman cifter sıra halinde okulun bahcesine dizilip,annelerimizin bir köşede pusuya yatıp derse girmemizi beklerken hep bir agızdan haykıra haykıra söylenen,hatta durumun sıkıcılığından 'kim daha cok bagıracak' yarışlarına sebep olabilen veya durumu geyige sarıp önündekinin sacını,kulagını ceken ögrencilerin de oldugu,özellikle okulun ilk günlerinde ezbere bilinmediği için etrafa eblek eblek bakılan,içe salınmış okul korkusu ile göz yaşlarıyla desteklenen ögrenciliğin ilk yıllarının klişesidir.liseye gecildiği vakit,bu and yerini cuma ve pazartesi günleri sıra olup istiklal marsına bırakır.zira ögrenci kişi sekiz yıl boyunca her sabah aynı dizeleri tekrarlamaktan yılar.ne zaman ki lisede bu muamma cözülür,kişi o zaman ögrecilik babında büyür.üniversiteye gelince sıraya dahi girmeyen ögrenci kişi okul hayatında maksimum kademeye atlamış olur.ögrenci andı,ilk okul sıralarından ayrılalı yıllar yıllar gectikten sonra bir sabah evinizin yakınındaki,hatta bir zamanlar bahcesinde sizin de sıraya girip andlar söylediğiniz okuldan kulaklarınıza çalınırsa her ne kadar sekiz yıl boyunca bıkkınlık getirse de tatlı bir hüzün bırakıp sizi kelimelere sevk edebilir.

armagan uzun

bülent ersoy'u aldatma olayınca cesitli düşüncelere sahip olmama sebep olan,yıllar yıllar önce de sabah sabah seda sayan'a katılıp roman oynayan ve pek bir gugu$* tavırlarını izledikten sonra daha bir merakla ilgilendiğim insandır.

aldatma meselesinde de sanki bülent ersoy'un kadınlık duygularını * yaşaması babında yaptırttığı gibi fesatca düşüncüler aklıma gelmekte lakin gitmektedir.bananedir.

ayse hatun onal

ikinci albümü ''sustuysam''ı çıkarmış olan ablamız.

şaşırtıcıdır ki çıkış parçası ''kalbe ben'' sahiden güzel şarkıdır,klibi de ilginçtir.
hoş olmuştur.alkıştır.

kendi sacini kesmek

ne kadar kesersen kes sonucunda hep bir tarafının yamuk kalma olasılığının yüksek oldugu eylem.genelde sac kesimi sonrasında kişi,özellikle hatun kişi,kendisini bir çırpıda kuaföre atar düzelttirmek için.işin acı yanı kuaförede 'ben kestim' demeye bi an utansa da nihayetinde kendisi keser sacı ama kuaför düzeltir.

sezaryen

normal doğuma oranla anne kişide kalıcı kilo bırakabilen doğum çeşitidir.

awake

jesica alba'nın ba$ rolünde oynadıgı,izlenip de oha dedirten filmdir.biraz da duygu selinde kürek cekmeye calı$maktır.

ktusozluk

server ta$ınması muhabbetiyle sol yanıma bo$luk bırakan sözlüktür.*

asli gungor

saclarından ve tipinden ötürü frenkeyştayn cizgi filminden anne rolundeki kadına benzetilen sarkıcı.ileride daha sık görecegimiz a$ikar,ancak kesinlikle saclarına adam gibi bir $ey yaptırması lazım olan,$ekli $emali sinir bozan ablamızdır aynı zamanda.

sitede son kalan yazar

#879765

sona kaldıgında ba$ının göge erecegini sanıp da sonucunda hiç bir $ey olmadıgını görüp hüsrana ugrayan yazardır.